Een nieuwe functie van Astium 2.1 is 'single sign on'. Zodra een medewerker inlogt op zijn werkstation, logt ook zijn telefoontoestel automatisch in. Verder is het mogelijk om de telefoon te laten uitloggen zodra de screensaver actief wordt. De centrale stuurt dan alle gesprekken door, afhankelijk van de instellingen. De telefoon logt opnieuw in zodra de screensaver uitschakelt. Een ander nieuwe functie is 'Twinning' waarbij twee telefoons gekoppeld worden, bijvoorbeeld een bureau telefoon en een draadloze telefoon. Als een medewerker belt met een toestel, is ook het andere toestel bezet. 

Niet alleen zijn kritische onderdelen van de telefooncentrale zelf dubbel uitgevoerd, ook is de telefooncentrale op te zetten in een zogenaamde master-slave configuratie. In geval van een storing zal de backup-centrale binnen enkele seconden geheel automatisch alle telefonie overnemen. Astium 2.1 zal daarnaast ondersteuning krijgen voor 'hot swappable' ISDN-poorten, waardoor deze kunnen worden vervangen of worden uitgebreid, zonder de telefooncentrale uit te schakelen.

Met Astium 2.1 is ook de performance verbeterd. Op een enkele centrale kunnen dan 4.000 toestellen worden aangesloten en kunnen ongeveer 1.000 gelijktijdige gesprekken plaatsvinden.

Astium 2.1 verschijnt op 1 april 2010. Tot vijf gelijktijdige gebruikers is Astium gratis en zonder restricties te gebruiken.