Clique is een alternatief voor bestaande sociale netwerksites als Facebook, Hyves en LinkdIn. Het heeft een aantal unieke kenmerken die de ontwikkelaars misten in de laatstgenoemden. Zo verdwijnen je 'vrienden' vanzelf wanneer er een bepaalde tijd geen contact meer is geweest. 'Ontvrienden' gebeurt dus vanzelf.
Ook is er veel aandacht voor privacy: gebruikers hebben uitgebreide instelmogelijkheden voor wie wat mag zien. Zo kun je per bericht aangeven voor welke gebruikers deze zichtbaar is. Momenteel kan Google nog alle content indexeren en is dus alle content via Google zichtbaar, maar dat moet binnenkort tot het verleden behoren.
Clique is onderdeel van het onderzoek van TILT (Tilburg Institute for Law, Technology and Society) van de UvT. De universiteit heeft geen commerciële plannen met het netwerk, maar zal bij succes 'niet zomaar de stekker eruit trekken.'
Clique is gratis te gebruiken en toegankelijk voor iedereen.
