ABN Amro betaalt slachtoffers spam-run
De criminelen vroegen in de lukraak verspreide mail een bijgesloten programma te installeren 'om de ABM Amro-rekening te kunnen blijven gebruiken'. Tweehonderd mensen trapten erin. Zij werden door het malware-programma omgeleid naar een nepsite. Vier van hen vulden daar desgevraagd hun gegevens in. De criminelen sluisden het geld van de betrokken rekeningen vervolgens door naar een andere bestemming.
Om hoeveel geld het gaat wil de bank niet zeggen. Wel dat alle schade is gecompenseerd. Dat is wel zo coulant want een verplichting is er zeker niet. Een slachtoffer van oplichting door een nepagent kan bijvoorbeeld de politie niet aanslaan voor de geleden schade. Maar de ABN Amro heeft veel te winnen bij een klantvriendelijke internetbank. Die is veel rendabeler dan een keten van echte banken, met echt (lees duur) personeel.
Voor de goede orde: geen enkele bank zal klanten vragen online bankgegevens in te vullen op een gegeven adres, of zal spontaan een programma meesturen om te installeren.