Bill Gates: internet-tv is volgende revolutie
De Microsoft-oprichter verwacht dat internet binnen 5 jaar het medium televisie volledig zal veranderen. Volgens Gates komt dit door de explosieve stijging van het aantal online video's. ook ziet hij steeds meer overeenkomsten tussen pc en tv.
Gates deed zijn uitspraken zaterdag op het World Economic Forum in Davos. Tegenover de aanwezige zakenlui en politici gaf de steenrijke Gates aan dat de revolutie sneller gaat dan veel mensen denken.
Joost.com
De waarneming van Gates kan WINMAG onderschijven. Vorige week installeerde de redactie een compleet nieuw soort mediaspeler, van Joost.com, van de bedenkers van Kazaa en Skype. Een speler die niet simpelweg video binnenhaalt en afspeelt maar een deel van de video ook weer 'uploadt' naar andere gebruikers.
Door deze p2p-tv-methodiek ontstaan twee voordelen: de omroepen zijn niet langer miljoen per jaar kwijt aan het inkopen van voldoende bandbreedte-capaciteit (en servercapaciteit) en gebruikers krijgen een veel betere videokwaliteit. Het beeld staat als een huis en is vele malen beter dan het 'opgeblazen' kwart-scherm van Uitzendinggemist.nl.
Wel is er n nadeel: de internetproviders betalen de prijs: zij krijgen met zwaarder belaste verbindingen (nu ook 'upstream') te maken.