Diskgebaseerd back-up-systeem voor 6000 GigaByte

Redactie WINMAG Pro
Mag het iets meer zijn? Wel voor de nieuwste Ethernet Disk van LaCie: een 'back-up-applicance' met maximaal 6 TeraByte (TB) opslagcapaciteit.

Het gaat om een 19-inch stapelbare back-upoplossing voor het serverrack van een kleine of grote mkb-onderneming. Het is in de basis een network attached storage (NAS)-oplossing voor directe netwerkopslag, maar kan ook kopien maken van gegevens op Apple-, Linux- en Windows-werkstations. LaCie levert daartoe drie licenties mee voor Genie Backup Manager Pro voor Windows en Intego Backup Manager Pro voor Mac. Deze software voert ingeplande bestandsback-ups voor werkstations uit. Extra licenties zijn verkrijgbaar via de onlinewinkel van LaCie.
Anders dan veel andere NAS-systemen draait deze LaCie niet onder Linux maar onder Windows XP embedded. Een belangrijk voordeel van Windows is dat NTFS-geformatteerde schijven zowel inten als extern kunnen worden gelezen en beschreven. Dat laatste lukt niet met een Linux-apparaat.

Flink exemplaar
Zoals het hoort, kan dit apparaat een complete kopie maken van zichzelf op een andere Ethernet Disk, of op een via USB aangekoppeld schijfstation. Dat mag dan een flink exemplaar zijn Je kunt je overigens afvragen of een usb-disk dan wel de beste weg is. Reken zelf maar uit hoeveel uur je aan het 'restoren' bent vanaf een usb-disk met 1000 GigaByte als de doorvoer effectief zo'n 10 MegaByte/ seconde is.

Kortom: je ontkomt bij een flinke NAS als deze eigenlijk niet een aan 'gespiegelde' tweede NAS, liefst op een andere locatie, waarbij via FTP automatisch de nieuwe of veranderde bestanden worden overgepompt van NAS1 naar NAS2. USB is gewoon te traag, internet-backup idem dito.

Beschikbaarheid
LaCie levert de LaCie Ethernet Disk met een capaciteit van 2TB, 4TB of 6TB. De opslagapparaten zijn vanaf nu verkrijgbaar via de LaCie Store Online, via LaCie Resellers+ en LaCie Storage Partners.

Prijzen (exclusief btw, inclusief drie jaar fabrieksgarantie)
2TB Ethernet Disk 619,00
4TB Ethernet Disk 875,00
6TB Ethernet Disk 1.099,00

Ethernet Disk rack rail kit 58,00
3 jaar on-site vervanging 139,00

Voor meer informatie: www.lacie.nl

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie