GoPro stopt met productie van drones
Dit maakt het bedrijf bekend in het rapport over hun resultaten van het vierde kwartaal in 2017. Met name de stevige concurrentie in de markt is een reden voor GoPro om er mee te stoppen, maar ook striktere regulering rondom drones heeft het bedrijf doen besluiten om de stekker eruit te trekken.
Karma laatste drone van GoPro
Ondanks dat de Karma volgens GoPro ‘een tweede plek in de markt inneemt’ valt de verkoop behoorlijk tegen. Dat laat zich ook zien in de cijfers van GoPro, want de omzet bedraagde in het vierde kwartaal $340 miljoen, lager dan de verwachte $470 miljoen en de slechtste resultaten van dit kwartaal sinds de beursgang van het bedrijf in 2014. De slechte resultaten van de Karma hangen mogelijk samen met de terugroepactie volgend op crashende Karma-drones en het slechte imago dat het merk hiermee heeft gekregen.
Door de beslissing om te stoppen met de productie van drones vallen er ook ontslagen. GoPro meldt dat enkele honderden medewerkers het bedrijf zullen verlaten. Het aantal werknemers zal dalen van de 1254 die er eind september 2017 nog werkten naar minder dan 1000 werknemers. Tevens wordt het salaris van oprichter en CEO Nicholas Woodman verlaagd naar een symbolisch bedrag van $1,-.
Met een nieuwe roadmap en de besparingen die bovenstaande ingrepen met zich meebrengen, verwacht GoPro in de tweede helft van 2018 weer winst te maken.