'IPv6 heeft in Nederland onvoldoende prioriteit'
Ieder apparaat op het internet heeft een ip-nummer. Ook iedere abonnee van een vaste breedbandaansluiting heeft er een. Een getal met twaalf cijfers gescheiden door drie puntjes, zoiets als 184.198.456.123.
Deze IPv4-standaard heeft niet langer voldoende lengte om binnen enkele jaren de vele miljarden apparaten van een eigen identiteit te voorzien. Daarom is er een nieuw adressysteem bedacht: IPv6, met een veel langer adres en dus veel meer 'capaciteit'.
Het is volgens de IPv6 Task Force (een initiatief van het Ministerie van EZ) dat Nederlandse bedrijven, internet service providers, overheden, onderwijsinstellingen en ook particulieren gaan beseffen dat de overstap naar dit nieuwe adressysteem noodzakelijk is en dat zij tijdig maatregelen kunnen en moeten nemen om de overstap naar IPv6 mogelijk te maken (en de kosten onder controle te houden). Goede implementaties van IPv6 kunnen volgens de IPv6 Task Force een voorbeeldfunctie hebben.
Awards afgelast
Dat IPv6 nog niet op de radar staat van Nederlandse bedrijven constateerde de IPv6 Task Force vorige week al: de IPv6 Awards 2008 op 18 november zijn afgelast. De IPv6 Awards, die goede IPv6-initiatieven moest belonen met een prijs en media-aandacht, werden juist in het leven geroepen om meer aandacht te vragen voor IPv6. Er waren echter nauwelijks inzendingen.
Maar de Task Force is hoopvol voor 2009: "De recente ontwikkelingen rondom IPv6 zoals het EU-besluit rondom de invoering van IPv6 in de EU en de diverse tutorials en seminars over IPv6 die dit najaar plaatsvinden in Nederland scheppen de verwachting dat in 2009 het aantal IPv6-implementaties in Nederland significant zal toenemen. De jury en de IPv6 Task Force hebben besloten om in 2009 door te gaan met de IPv6 Awards en verwachten dat het aantal inzendingen voor volgend jaar een stuk hoger zal liggen". Zo stelt een persbericht.
Meer informatie: www.ipv6-taskforce.nl.