Maastricht zet Nokia-smartphones aan het werk
De gemeente Maastricht is een van de eerste klanten. De Maastrichtse ambtenaren hebben Nokia's 'Intellisync Mobile Suite' gekozen als standaardplatform voor hun mobiele communicatietoepassingen. Het gaat hier om 'middleware'; software die verschillende informatiesystemen aan elkaar knoopt.
De softwareoplossing stelt gemeentelijk personeel in staat 900 Nokia E60 / E61ismartphones te integreren in het Cisco IP-telefoniesysteem waar de gemeente al mee werkt, en ook de contact- en agendagegevens te synchroniseren.
De Nokia E60-series bieden een qwerty-klavier onder het relatief grote dispaly, zodat een bericht onderweg invoeren niet al te moeilijk is.
.Mobiel werken
"Mobiel werken wordt steeds belangrijker in zakelijke omgevingen," verklaart Marc Lustermans, projectmanager bij de gemeente Maastricht. "De efficintie en besparingen die het oplevert zijn belangrijke overwegingen voor een stad als de onze. We hebben Nokia Intellisync Mobile Suite als standaard mobiliteitsplatform gekozen om de modulaire structuur van de mobileware. Die zorgt er namelijk voor dat we kunnen uitbreiden en aanpassen op basis van de ontwikkelingen in onze mobiliteitsbehoeften, nu en straks.
Toestelmanagement vormt een integraal onderdeel van de totale oplossing. Dat is volgens de betrokkenen essentieel met het oog op gemakkelijke en economische implementatie van de verschillende mobiele services, en voor soepel beheer en eenvoudige configuratie van de gebruikte mobiele toestellen.