'Niet alle applicaties geschikt voor online'
Dat blijkt uit een onderzoek naar de ontwikkeling van online applicaties onder 185 middelgrote en grotere organisaties in Belgi en Nederland dat Heliview in opdracht van Citrix heeft uitgevoerd. Citrix is een aanbieder van software die lokale software online beschikbaar kan maken.
Software-as-a-service
De opkomende trend van software-as-a-service lijkt daarmee in Nederland en Belgi niet volledig door te zetten. Tegelijkertijd toont het onderzoek aan dat driekwart van de organisaties op dit moment over n of meerdere online applicaties beschikt. Bij bedrijven met meer dan 1.000 werknemers ligt dat percentage met 86 procent aanzienlijk hoger dan bij organisaties met minder dan 50 werknemers, waarvan 62 procent n of meerdere webgebaseerde applicaties heeft.
Ongeacht de grootte van de organisatie of de branche waarin ze actief is, is e-mail de applicatie die het meest online wordt aangeboden. Dit is bij 60 procent van alle bedrijven het geval, gevolgd door office-applicaties die bij 47 procent van de organisaties via het internet beschikbaar zijn. Naast deze wijdverspreide toepassingen zijn er applicaties die sectorspecifiek meer online worden ingezet. Zo blijkt dat ongeveer 1 op de 3 organisaties uit de industrie, handel, bouw en transport het ERP-systeem online beschikbaar stelt, waar de helft van de financile en zakelijke dienstverleners dat doet met het CRM-systeem. 43 procent van organisaties binnen de overheid, non-profit, onderwijs en zorgsector biedt hun financile en administratieve applicaties online aan.
Liever in huis houden
De onderzoeksresultaten zijn niet zo vreemd als je bedenkt dat er toch altijd bepaalde applicaties zijn die bedrijven liever in huis willen houden, aldus Rob van der Hoeven, area vice president van Citrix Systems Benelux. Vaak zijn IT-managers bang om bedrijfskritische toepassingen online te zetten vanwege mogelijke beveiligingsrisicos. Deze angst is echter onterecht, want ook webgebaseerde toepassingen zijn uitstekend te beveiligen. Als een organisatie de keuze maakt om applicaties online beschikbaar te maken, dan zal ze daar met de inrichting van de infrastructuur wel nadrukkelijk rekening mee moeten houden. Online applicaties stellen namelijk andere eisen aan de beschikbaarheid, prestaties en beveiliging, en dit zijn wel essentile succesfactoren.