19 oktober: introductie Motorola Cliq-smartphone
De Cliq heeft een 3,1-inchaanraakscherm met een resolutie van 320 bij 480 pixels. Het qwertytoetsenbord schuif je onder het display vandaan. 3G (mobiel internet tot circa 7 Mbps), wifi en Bluetooth-2.1 zijn aan boord, evenals een 5-megapixelcamera. Natuurlijk ontbreekt de multimediasoftware niet en kun je simpel een normale 3,5-millimeterkabel met oordoppen of hoofdtelefoon aansluiten.
De Cliq heeft geïntegreerde a-gps, waardoor ook verloren of gestolen apparaten kunnen worden gelokaliseerd via een onlinegebruikerswebsite. Pushmail, pop3/imap, Gmail, Yahoo-mail en de gebruikelijke andere diensten worden door de nieuwe Motorola met Android ondersteund.
De Cliq kost in de VS ruim 167 euro (excl. btw) met een 2-jarig T-Mobile-abonnement. Het is nog niet bekend of, en zo ja, wanneer en voor hoeveel de Cliq in Europa verschijnt. Noord-Amerika is de 'thuismarkt' van Motorola.
Info: Motorola, www.motorola.com