KPN zet mes in downloadkosten buitenland

Redactie WINMAG Pro
KPN en twee andere grote Europese telecomconcerns gaan elkaar en daarmee hun klanten veel minder kosten in rekening brengen voor het downloaden van data via mobiele netwerken in het buitenland.

Dit zogenoemde 'data roaming' kost bij de betrokken operators per 1 maart een eurokwartje per MB, vier keer minder dan de huidige laagste prijs binnen de EU. Er zijn nog echter veel Europese operators die meer dan 10 euro per MB rekenen (weten wij helaas uit ervaring).

De telecombedrijven hopen dat andere aanbieders in Europa ook de tarieven omlaag schroeven.

Wind uit de zeilen
Het lijkt erop dat de belbedrijven de Europese Commissie de wind uit de zeilen willen halen. Eerder kondigde de EC strenge maatregelen aan tegen de hoge roamingkosten voor bellen in het buitenland - en dat leidde onlangs al tot forse tariefverlagingen.

De EC vroeg hierna eenzelfde prijsdemping aan voor het mobiel downloaden van data via GPRS en UMTS. Om dwingende wetgeving te voorkomen, komen de telecombedrijven nu blijkbaar zelf in beweging.

Bovendien wordt er nu veel kapitaal besteed aan marketing voor mobiel internetten. Slechte gebruikerservaringen op webfora (en die zijn er al voldoende) kunnen de belbedrijven nu missen als kiespijn.

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie