Google kiest Groningen als 'uitvalsbasis'

Redactie WINMAG Pro
Google pakt uit in Groningen. De zoekgigant plaatst een belangrijk deel van haar servers in de Groningse Eemshaven. Een nog te bouwen datacenter gaat daar aan Google-servers onderdak bieden.

Een stabiele energievoorziening,aanwezigheid van glasvezel, hoge ligging en de lage bodemprijs waren voor Google de redenen omvoor het zogenaamde Eemsdelta-center inGroningen te kiezen. De energievoorzieining in de Randstad zou voor het enorme serveraantal niet betrouwbaar genoeg zijn, aldus de provincie Groningen.

Google zal de servers in Groningen gaan gebruiken voor een belangrijk deel van de opslag van de zoekindex en aanvullende diensten zoals Gmail en YouTube.

Reusachtig
Het datacenter zal een oppervlakte krijgen van 20.000 vierkante meter. Als het datacenter op volledige capaciteit draait (meer dan 100.000 servers), dan is een energievoorziening van 30 megawatt nodig. Met de bouw is een bedrag van 55 miljoen euro gemoeid. Klanten zoals Google zullen naar verwachting nog zo'n 70 tot 100 miljoen euro investeren in apparatuur.

Vertrekken
Hoewel het datacenter nog gebouwd moet worden, is nu al 70 procent van de ruimte inhet gebouw verkocht. Volgens Igor Swinkels van internetprovider InterConnect betekent dat er klanten bij bestaande datacenters zullen vertrekken. "Ik kan me niet voorstellen dat er in Nederland genoeg nieuwe klanten rondlopen die bij de oplevering van het datacenter70.000 servers gaan plaatsen", zegt Swinkels.

De komst van het datacenter zal 40 tot maximaal 80extra banen scheppen.

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie