NVIDIA vraagt webwinkels om gamers voorrang te geven op crypto miners
Dat meldt Boris Böhles, PR manager van NVIDIA, tegenover het Duitse ComputerBase: ‘Voor NVIDIA staan gamers voorop. Al onze activiteiten rondom onze GeForce productlijn zijn gericht op dit publiek. Om er zeker van te zijn dat gamers de beschikbaarheid blijven hebben over GeForce-kaarten in de huidige situatie, raden we onze zakenpartners aan om de juiste regelingen te treffen om gamers tegemoet te komen.’
Met andere woorden, NVIDIA vraagt webwinkels hier om de prijzen rondom de adviesprijs voor GeForce-kaarten aan te houden. Een ietwat vreemde vraag natuurlijk, want de markt bepaald. Dat de vraag naar grafische kaarten nu torenhoog ligt laat zich dan ook zien in bizar hoge prijzen voor high-end GeForce-kaarten, zoals op Amazon bijvoorbeeld:

De kans dat webwinkels zich zullen schikken naar NVIDIA is klein, wat verlaging van prijzen betreft dan. Wel beperken webwinkels de verkoop van grafische kaarten tot gemiddeld twee per persoon maximaal. Dit moet ervoor zorgen dat er in ieder geval geen tekorten zullen ontstaan en grafische kaarten beschikbaar zullen blijven.