Orange vierde operator met umts-netwerk
Orange introduceert deze week umts voor zowel als consumenten als zakelijke gebruikers. Gebruikers kunnen daarmee mobiel en snel internetten en e-mailen maar ook videobellen en video bekijken op hun mobiele telefoon of notebook.
Het is de vierde telecomoperator met umts, na KPN, Vodafone en T-Mobile. Volgens Telecomwereld.nl die navraag deed bij Orange voldoet de operator naar eigen zeggen aan de licentieverplichtingen voor wat betreft de beloofde dekking. Die houdt in dat minimaal 60% van de steden groter dan 25.000 inwoners gebruik kunnen maken van het mobiele netwerk. Ook moet het langs veel spoorlijnen en hoofdwegen beschikbaar zijn.
Orange maakt het umts-netwerk nog niet direct geschikt voor de veel snellere variant 'hsdpa' (zoals KPN, Vodafone en T-Mobile nu doen). Er wordt bij Orange wel over nagedacht.