T-Mobile opent onderzoekscentra 5G
Scheveningen
Scheveningen is de eerste plaats waar een onderzoekslab wordt neergezet. Gezamenlijk met lokale partijen wordt de mogelijkheid voor 5G onderzocht. Daarbij wordt onder meer gekeken hoe 5G kan worden ingezet voor verkeersmanagement, veiligheid en leefbaarheid van de omgeving.
Overige testen 5G
Naast Scheveningen worden nog twee locaties getest. In juli opent ook het 5G Field Lab in het hoofdkantoor van de telecomprovider. Organisaties en scholen krijgen hier de mogelijkheid om het netwerk te testen. De derde en laatste locatie zal in het teken staan van startups en andere bedrijven. Dit onderzoek vindt plaats bij The Hague Tech.

LEES OOK: Nederlanders verbruiken 59 procent meer data
Uitrol 5G
T-Mobile heeft als doel binnen Nederland in 2020 een dekkend 5G-netwerk aan te bieden. Den Haag moet de eerste stad worden die razendsnel mobiel internet zal krijgen. Het eerste commerciële 5G-netwerk werd in april uitgerold in Zuid-Korea.