VoIP-dienst XS4ALL verstrekt regionale nummers

Redactie WINMAG Pro
Tot voor kort konden breedbandabonnees van XS4ALL die wilden gaan bellen via internet (via VoIP) bij hun provider alleen een landelijk 087-telefoonnummer aanvragen.

Zo'n nummer was voor sommige bellers (vooral mobiele bellers) erg duur om naar te bellen. Sinds deze week kunnen XS4ALL-abonnees bij hun provider een regionaal nummer (bijv 070) aanvragen dat veel goedkoper of zelfs gratis kan worden gebeld. Zulke regionale nummers kosten echter wel weer 5,-- per maand.

Een opvallende eigenschap van VoIP is dat je op een regionaal nummer bereikbaar bent, maar een gesprek elders kunt aannemen, ook in het buitenland.

Wel heb je voor VoIP met XS4ALL geschikte apparatuur nodig: een programma op je pc en een eenvoudige headset, of een VoIP-telefoon die het zogeheten SIP-protocol ondersteunt.

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie