Worm verspreidt AIDS-informatie
Beveiligingsbedrijf Sophos maakt melding van een worm dat informatie verspreidt over AIDS en het HIV-virus.
De worm vermenigvuldigt zichzelf via verwisselbare opslagmedia zoals USB-sticks en floppy's.Het laat nabesmetting een html-berichtachter op het systeem met daarin informatie over AIDS en HIV.
Hoewel de worm in het bericht beweert niet schadelijk te zijn voor het systeem, zegt Sophos dat het wel degelijk bestanden overschijft en systeeminstellingen verandert. Het bedrijfadviseert systeembeheerders om de autorun-functie in Windows uit te schakelen, om verspreiding te voorkomen.
Sophos verwacht dat dergelijke 'graffiti-achtige virussen' in de toekomst meer zullen worden verspreid, namens religieuze of politieke groeperingen die hun boodschap willen verkondigen